Rampa körükleri
Rampa körükleri hem enerji verimi sağlar hem de çalışma koşullarını iyileştirir. Perde veya şişirilebilir rampa körükleri yükleme ve boşaltma işlemlerinde taşıtı çevreleyerek iklim koşullarına ve rüzgarlara karşı korur.

ASSA ABLOY Panelvan körük yastıkları
Panelvan körük yastıkları, panelvanların, yükleme bölümüne arka kapakları açık halde geri geri yanaştıkları kargo dağıtım merkezlerinde çalışacak şekilde özel olarak geliştirilmiştir. Yükleme ve boşaltma sırasında etkili ve kesintisiz bir akışın sağlanmasına yardımcı olurken panelvanların yükleme bölümüne geri geri güvenli biçimde yanaşmaları sayesinde yükleme bölümünüzün ve teslimat filonuzun zarar görme riskini azaltırsınız.

Körük yastıkları, panelvan girişe tam yanaştığında, panelvanın açık arka kapıları ile yükleme bölümü girişi arasında sağlam bir sızdırmazlık oluşturarak tesisinizin güvenliğinin ve iç mekan ortamının daha iyi olmasını sağlar.

Enerji verimliliği ve çevresel açıdan iyileştirmeler
Yükleme bölmesi etrafındaki sağlam sızdırmazlık, tesisinizin enerji verimliliğini artırır. Bu durum özellikle “parmak konsepti” ve konveyör sisteminin kullanıldığı tesisler için geçerlidir. Körük siperlerinin kullanılmadığı “parmak” konseptli yükleme bölümüyle karşılaştırıldığında %50’ye varan tasarruflar sağlanabilmektedir. Bir iç mekan ortamı, sıcaklık transferi en aza indirilerek daha iyi koşullara getirilebilir. Bu sayede çalışanlarınızın yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında rahat olduklarından emin olabilirsiniz.

Hava koşullarına karşı mükemmel koruma
Panelvan ile yükleme bölümü arasındaki boşlukların kapatılması, tüm yükleme işlemi sırasında hava koşullarına karşı sürekli koruma sağlar. İsteğe bağlı ayrı tavan ile, yükleme bölümlerinizin korumasını daha da artırabilirsiniz.

Yüklemeyi kolaylaştırır
Sürücüler, tesisin içinden, alt yastıktan güvenli biçimde geçerek panelvanlarına girebildiklerinden elle yüklemek çok kolaydır. Ayrıca yükleme, bir transpalet ya da tekerlekli kafes ile yapılıyorsa, malların panelvan içine güvenle taşınmasını sağlamak amacıyla bir manuel rampa sacının kullanılabilmesi için körük yastığı, alt yastığı olmadan takılabilir.

Güçlü ve güvenilir ASSA ABLOY DS6060VC panelvan körük yastığı, tesisinizdeki çalışmaların her zaman verimli olmasına yardımcı olacaktır.

ASSA ABLOY mekanik perdeli rampa körükleri
ASSA ABLOY mekanik perdeli rampa körükleri ile hava koşullarına karşı güvenli ve etkili koruma ile yırtılmaya karşı yüksek düzeyde dayanıklılık
Mekanik perdeli rampa körükleri, yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında hava koşullarına karşı koruma sağlar. Birçok farklı boyutta sunulan bu körükler, mallarınızı korurken çalışma ortamını da yüksek oranda iyileştirir. Perde malzemesi yırtılma ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir ve dahili yaylar da körüğün hasar görmeden araç hareketini izlemesine olanak verir.

Ön perdeler, çelik toplar ile ön çerçevelere sabitlenmiştir. Bunlar, bezi çerçeve içinde esnek bir şekilde tutarak kamyon darbeleri sırasında harekete izin verir. Sonuç olarak, bezin yırtılmaya karşı direnci artar ve kırılma noktalarından kaçınılmış olur.

Mekanik perdeli rampa körükleri, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve bina üzerindeki yükün azaltılması için belirli sayıda standart seçenek ile donatılmıştır.

ASSA ABLOY DS6060S çelik perdeli rampa körüğü
ASSA ABLOY DS6060S çelik perdeli rampa körüğü, iyileştirilmiş çalışma koşulları ve enerji tasarrufları için standart çözümdür. Körük, çelik bir çerçeve ile donatılmıştır.

ASSA ABLOY DS6060A alüminyum perdeli rampa körüğü
ASSA ABLOY çeliği alüminyum perdeli rampa körüğü, iyileştirilmiş çalışma koşulları ve enerji tasarrufları için standart çözümdür. Bu üründe, ağırlığı azaltan bir alüminyum çerçeve bulunmaktadır.

ASSA ABLOY DS6060P paralel perdeli rampa körüğü
ASSA ABLOY DS6060P paralel perdeli rampa körüğü birçok farklı boyutta sunulur ve farklı dikey hareketler ile araç yüksekliklerine otomatik olarak uyarlanabilir kendiliğinden ayarlı bir üst kısım içerir. Bu üründe, ağırlığı azaltan bir alüminyum çerçeve bulunmaktadır.

ASSA ABLOY şişme rampa körükleri

ASSA ABLOY şişme rampa körükleri ile maksimum yalıtım için kusursuz geçirmezlik sağlayın.
Şişme rampa körükleri, yerleştirilmiş araç çevresinde şişirilerek yerleştirilir, bu nedenle bu körükler, gıda sektörü uygulamaları için idealdir. Bunlar, farklı büyüklüklerde araçlar için uygundur ve yükleme ve boşaltma süresince sürekli hava koşullarına karşı koruma sağlar.

Şişme rampa körüğü, dinlenme konumunda tamamen yan yapıların arkasına doğru çekilerek aracın sürücüsünün yükleme alanına yanaşırken buradaki genişlikten tamamen faydalanabilmesini sağlar. Buna ek olarak, sarı ön çizgi göstergeleri yanaşma navigasyonunu daha da kolaylaştırır. Rampa yüksekliğinde sabit çarpışma korumaları, körük hasarlarını önler.

Şişme rampa körükleri, yalıtımlı panellerle kaplanmış bir çerçeve yapısına takılır ve ilave yalıtım etkisi oluşturur. Tasarım, gerekmesi halinde bileşen değişiminin hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Yanda ve üstte bulunan şişme hava yastıkları, güçlü ve sağlam bir temele sahiptir ve darbeye karşı dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Bu körükler tutuşmaz, rengi bozulmaz ve hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olarak tasarlanmıştır; başka bir deyişle, bu körüklerin yapıldığı malzeme zorlu yükleme ortamlarında en iyi işlevi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

ASSA ABLOY DS6070B şişme rampa körüğü yastıkları
ASSA ABLOY DS6070B şişme rampa körüğü yastıkları farklı büyüklüklerde sunulmaktadır. Bu ürünlerin tamamı, soğuma zincirini mümkün olduğunca bölmemek için kusursuz geçirmezlik sağlar.

ASSA ABLOY DS6070R şişme rampa körüğü rulosu
ASSA ABLOY DS6070R şişme rampa körüğü rulosu, alçak ya da yüksek araçlar için otomatik olarak etkinleştirilen bir üst geçirmezlik birimine sahiptir. Buna ek olarak, rulo, yanaşmış olan aracın tüm dikey hareketlerini izleyerek sürekli olarak geçirmezlik sağlar ve farklı araç yükseklikleriyle birlikte kullanılabilir.

 

Leave a comment

© 2018 Teskon // Tüm Hakları Saklıdır. Lisanlı üründür.
Designed: Nar Medya Ajans